
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 26.92 mm |
| Width | 6.48 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 3.68 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1.5 MHz |
| Type | Active |
| Number of Terminals | 20 |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 4.74 V |
| Max Frequency | 1.5 MHz |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 5 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 8 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.37 V |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$11.47133
Ext.Price$11.47133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.47133 | $11.47133 |
| 10 | $10.91731 | $109.17310 |
| 25 | $10.31765 | $257.94125 |
| 50 | $9.75093 | $487.54650 |
| 100 | $9.21529 | $921.52900 |
